Fandom

Kiepscy Wiki

Umarł odbiornik, niech żyje odbiornik!

1035stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarz1 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Umarł odbiornik, niech żyje odbiornik! – 1. premierowy odcinek polskiego serialu komediowego pt. Świat według Kiepskich. Odcinek został wyreżyserowany przez Okiła Khamidova.

Opis

W mieszkaniu Kiepskich pojawia się groźny bandyta Jąkała, który zostaje unieszkodliwiony przez Ferdynanda Kiepskiego. Całe zdarzenie nagrywa telewizja, jednak rodzina nie może tego obejrzeć, ponieważ w domu spalił się telewizor. Ferdynand postanawia zarobić na nowy, zakładając sex-telefon.

Wstęp

Podczas oglądania telewizji Babka zasypia na wózku. Odbiornik zaczyna iskrzyć, a następnie staje w płomieniach. Zauważa to Walduś, wnuk Babki, który biegnie po swojego tatę – Ferdka Kiepskiego – do toalety. Ten z początku narzeka na brak spokoju, jednak za chwilę obaj biegną ratować Babkę i zgasić telewizor.

Fabuła

Telewizora uratować się nie udaje, jednak Babka – Rozalia Kiepska – żyje. Do domu wraca Mariolka, córka Kiepskich. Od progu dziwi się, co się wydarzyło i stwierdza, iż Halina, jej mama, będzie bardzo zła na Ferdka za to, że spalił telewizor. Jej przewidywania się sprawdzają – Halina wraca wcześniej z pracy i widząc bałagan, o jego spowodowanie natychmiast oskarża Ferdka. Po pewnym czasie Halina i Mariolka wychodzą. Po chwili wracają, gonione przez bandytę ukrywającego się przed policją. Przestępca ten, który przedstawia się jako Jąkała, wbiega do mieszkania Kiepskich i bierze Kiepskich za zakładników. Zza okna słychać dźwięki policyjnych syren. Bandyta wygląda przez okno, a następnie wzywa do siebie Mariolkę. Chce bowiem pokazać policjantom, że ma zakładników. Tymczasem młoda Kiepska zaczyna krzyczeć przez okno, żeby policjanci nic Jąkale nie zrobili, bo w przeciwnym razie on rozwali cały dom. Kiepscy przewracają bandytę na podłogę, wyciągając mu dywan spod nóg. Ten podnosi się i zdejmuje maskę. Okazuje się, że jest znany – był już pokazywany w telewizji. Nagle, rozpoczyna się walka na ciosy karate pomiędzy Jąkałą a Ferdkiem. Halina i Mariolka kibicują głowie rodziny jak cheerleaderki. Ferdynand Kiepski chwyta Jąkałę za nos i jednym ciosem powala na ziemię. Chwilę później wpadają po bandytę antyterroryści. Zjawia się też telewizja. Ferdek staje się rozpoznawalny, a wkrótce potem wręcz sławny. Piszą o nim w gazetach, a z gratulacjami dzwoni do niego cała rodzina. Ferdek wścieka się jednak na Babkę za to, że spaliła telewizor. Wkrótce z gratulacjami zjawiają się nawet Paździochowie – sąsiedzi Kiepskich. Przynoszą dla Ferdka prezent – pelerynę i maskę Batmana. Ferdek ubiera się w ten dziwaczny strój. Następnie postanawia pozabierać wszystkim pieniądze, aby uzbierać na nowy telewizor. To jednak udaje się nie do końca – wszystkim brakuje środków finansowych. Zjawia się listonosz Edzio z rentą dla Babki. Ferdek odbiera należność, a następnie zatrzaskuje za nim drzwi. W pokoju Babka dopomina się o rentę, jednak Ferdek nie chce jej dać. Rozalia więc wyciąga mu pieniądze z kieszeni. Ferdek tymczasem znajduje ogłoszenie w gazecie. Postanawia skorzystać z zawartej tam propozycji i otworzyć "Sex-Telefon". Zatrudnia do pracy całą rodzinę. Najpierw każe rozmawiać przez telefon Halinie, a później Babce. Następnie sam podnosi słuchawkę. Nikt jednak nie posiada umiejętności potrzebnych w tej branży. Kiepski wysyła do telefonu Mariolkę. Tej ostatniej rozmowa nawet się udaje. Ferdek jednak wyrywa jej słuchawkę i zaczyna przeklinać do aparatu.

Zakończenie

Ferdek postanawia zakończyć działalność firmy. Dla Kiepskiego ważniejszy od pieniędzy jest bowiem honor rodziny.

Obsada aktorska

Ciekawostki

  • W tym odcinku występuje marka nieznanego piwa – jest to Mocny Full. Po emisji serialu przez krótki czas piwo o nazwie Mocny Full było dostępne w sprzedaży, zostało jednak wycofane z powodu naruszenia przez producenta piwa praw autorskich należących do autorów serialu (produkowane było przez Browar Kiper w Piotrkowie Trybunalskim).
  • W tym odcinku wystąpił Bronisław Cieślak,prowadzący magazynu kryminalnego Telewizyjne Biuro Śledcze,który był emitowany w TV Polsat w latach 1997-2003.

Przypisy


Poprzedni
-
Umarł odbiornik, niech żyje odbiornik!
1999
Następny
Wiara czyni cuda

Więcej w Fandom

Losowa wiki