FANDOM


69.jpg

Szopka według Kiepskich.

Szopka - 69. odcinek serialu Świat według Kiepskich.

Fabuła

Listopad... do Kiepskich przychodzą kolędnicy. Dla czego tak wcześnie? Bo w tym roku jest konkurencja, a ich jest tylko dwóch (trzeci siedzi więzieniu, ponieważ kupił od Rusków niedźwiedzia polarnego, a myślał że jest to pies). Ferdek daje im dwa złote, po krótkiej rozmowie, kolędnicy chcą mu sprzedać glizdę, Kiepski wygania ich. Waldek z ojcem i babką oglądają program pt. Róbta co chceta gościem programu jest pan Jan Pan ubiegłoroczny laureat nagrody za Najpiękniejszą i najorginalniejszą szopkę. Opowiada krótką historię zbudowania szopki. Redaktorka ogłasza że i w tym roku jest organizowany konkurs na najpiękniejszą i najorgalniniejszą szopkę, nagrodą jest suszarka firmy "Okił" i slipy elastyczne firmy "Maczo". Ponad to z laureatem konkursu przeprowadzą wywiad na ich antenie. Rozalia postanawia wygrać konkurs. Kiepscy wyśmiewają staruszkę. Zadaniem zięcia i wnuka najważniejsze jest zbudowanie tej szopki, za co babka da im za to całą miesięczną rentę - to zmienia postać rzeczy. Ferdek z synem są bardzo mili dla babuni, ale potrzebują pieniędzy na materiały (babka daje 50zł). Ferdek chce zbudować szopkę z... tapczanu. Babka wybija mu ten pomysł z głowy , już raz chciał babce zrobić trumnę z tapczanu...[1] Kiepscy rozmawiają w kuchni jakby tu wygrać wojnę z babką. Cyc z ojcem budują dla Kiepskiej szopkę.. z puszek od piwa. Babka rozwala szopkę i krzyczy na kanalię. Niestety babka musi dorzucić coś jeszcze bo materiały to teraz bardzo drogie rzeczy. Babka daje 20zł ale po krótkiej rozmowie dorzuca drugie tyle, lecz jeszcze po chwili daje 10zł - w sumie 50 zł. Ferdynand ze swoją dumą są zadowoleni. Waldek cieszy się że wygrali drugą bitwę z babką, ale nie wygrali jeszcze wojny. Młody Kiepski przynosi ze śmietnika obudowę od telewizora okleja ją kolorowym papierem i wstawia do niej zabawki. Gdy odsłonili oczy babki ta wyzwała ich od szatanistów (na Waldka) i od złodziejów i piratów (to zaś na Ferdka). Kiepscy rozmawiają w kuchni, Waldkowi żal kasy, Ferdek ma jednak pomysła aby nic nie robić. Jełop każe przyprowadzić sąsiadów. Nakrywają pięknie stół i wmawiają Rozalii, że tu stoi szopka gdy ta nie wierzy. Po chwili przychodzi Boczek i zachwyca się szopką Kiepskich. Zaraz też przychodzi Marian on również jet zachwycony szopką. Chce on kupić szopkę. Skoro babka nie chce szopki, zgadza się.

Sąsiedzi rozmawiają w kuchni pasożyt się nie dał nabrać. Arnold i Marian żądają zapłaty. Niestety Ferdek nie ma pieniędzy. A konkurs jest już jutro. Ferdek myśli aby tak szopkę zrobić z samego siebie, na co przytakuje mu Halina. Sama by wzięła w niej udział. Syn wyśmiewa rodziców. Stary Kiepski się zgadza. Boczek ma wizje jak to będzie wyglądało...

Zakończenie

Szopka jest już gotowa. Za osła przebrany jest Boczek, za woła Paździoch, za turonie Ferdek,a za Józefa Halina. Są już na wizji - bowiem babka została laureatką konkursy na najpiękniejszą i najorginalniejszą szopkę. Babka pozdrawia wszystkich telewidzów, a w szczególności Boryska i Paulinkę z jej kółka różańcowego ('już widzę jak im gały z zazdrości wyłażą). Kaseta w magnetofonie chodzi za szybko. Aktorzy nie wyrabiają się w rytmie. Waldek uderza w magnetofon zmienia się płyta i robi się zamieszania. Babka krzyczy: 'Kanalio specjalnie mi to zrobiłeś, Ferdek pyta się 'ale co? - wkrótce zaczynają się kłócić. Niedługo po tym do kłótni dołączają się inni aktorzy. Babka bije Ferdka, a redaktorka programu Róbta co chceta kończy program słowami "No cóż, w takiej sytuacji, nie pozostaje mi nic innego jak życzyć państwu zdrowych, wesołych i spokojnych świąt".

Obsada aktorska

Ciekawostki

  • Ferdek i Waldek robiąc szopkę nr 2 możemy w niej dostrzec figurki Zurga z filmu pt. Toy story, Snoopiego z komiksu pt. Fistaszki, Shan Yu z filmu pt. Mulan oraz Megarę z filmu pt. Herkules.

Przypisy

  1. Odcinek Kiepski mózg


Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki