FANDOM


Stanisław Malinowski
PanStasio.PNG
Informacje biograficzne
Płeć

mężczyzna

Rodzina

Maria Malinowska

Zawód

sprzedawca w monopolowym

Pierwszy odcinek

Ładne pieniążki

Ostatni odcinek

EuroKoko

Poza sceną
Narodowość

Polska

Adres:

Wrocław

Aktor

Krzysztof Dracz

Stanisław Malinowski (znany również jako Pan Stasio) - właściciel sklepu monopolowego U Stasia. W jego rolę wcielił się Krzysztof Dracz.

Biografia

Przeszłość

Nieślubny syn ś.p. Malinowskiej i Badury. Niewiele wiadomo o przeszłości bohatera. Podobnież, gdy był dzieckiem, był trzymany przez matkę za nogi, głową w dół i przez to ma do dziś szpiczaste uszy.

Życie codzienne

Utrzymuje się głównie ze sprzedawania alkoholu w sklepie monopolowym "U Stasia" przy ul. Cieleckiej. Często dawał Kiepskiemu i Boczkowi "na zeszyt", głównie pod wpływem matki. W odcinku Ładne pieniążki był zły na Ferdka, z powodu narastającego długu i zamknął mu zeszyt. Udaje mu się wyrównać dług. Z czasem umiera jego matka - wściekł się, gdy dowiedział się, że Boczek i Kiepski nie byli na pogrzebie jego matki (nie wiedział, że pomylili dni). Jednak potem pogodził się z sąsiadami za sprawą pięknie zaśpiewanej pieśni.

W kolejnych odcinkach jego matka znów była żywym człowiekiem i taki stan pozostaje do dziś.

Odcinki w których pojawił się Pan Stasio

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki