FANDOM


Fabuła

Ferdek na patrolu

Ferdek podczas pracy.

Pewnego dnia do Ferdka przychodzi prezes Kozłowski. Składa Ferdkowi propozycję prowadzenie osiedlowej gazety "Promyk". On się na to zgadza. Z radością rozpoczyna swoją działalność i sumiennie poszukuje nowych faktów do gazety. Angażuje w pracę Boczka.

Niepowodzenie gazety

Ferdek podczas "pracy" dowiaduje się od Marioli o niskiej poczytności gazety przez mieszkańców osiedla. Wraz z Boczkiem postanawiają podkręcić gazetę tak, aby była ona traktowana z szacunkiem wobec redaktora naczelnego Ferdynanda Kiepskiego. Uważa także, że w gazecie jest za mało nawiązań do kościoła katolickiego. Do redakcji dołącza Marian Paździoch.

Zakończenie

Prezes Kozłowski zostaje zwolniony z rady osiedlowej po artykule "Prezes Kozłowski w poziomkach" funkcje redaktora przejmuje Paździoch wraz z księdzem proboszczem Maślakiem. Ferdek jest oburzony.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki