FANDOM


Prof. Degler - ordynator szpitala we Wrocławiu, pracodawca Haliny.

Lekarzem jest od ok. 1955r. A od ok. 1975 abstynentem. W dodatku jest punktualny (co bardzo sobie ceni podobnie jak abstynencje). Załatwił Kiepskiemu (na prośbę żony) pracę w kotłowni.

W nocy z 29 na 30 lipca śni się Ferdkowi. Chory Kiepski brudny od węgla, kaszle - ma pylicę, sięga po piwo widzi to lekarz i krzyczy na palacza. Gdy ten mówi o swojej chorobie. Lekarz wyjmuję dużą strzykawkę i mówi: Na pylicę w dupę szpryce.

Kiepski jest chory pracę zaczyna od jutra mimo tego jest przepracowany, następnego dnia traci przytomność. Przychodzi do niego Degler (jest przeziębiony). Bada chorego (przy okazji i siebie) stwierdza, iż nigdy nie spotkał się z przypadkiem tak zmęczonego człowieka. Zaleca dużo odpoczynku, chory musi mieć spokój, i oglądać dużo TV. Na pytanie Haliny dlaczego? Tak się stało, iż mąż nigdy nie pracował, a jest wyczerpany, odpowiedział W medycynie są takie przypadki, które się fizjologom nie śniły.

Wystąpił w odcinku pt. Kotłowy. W jego rolę wcielił się Andrzej Buszewicz.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki