FANDOM


Podsłuch

Ferdek z Paździochem

Menda – 230. odcinek serialu Świat według Kiepskich.

Fabuła

Ferdek nie może zasnąć. Martwi go to, że Paździoch jest wredną mendą. Żali się Halince czemu on taki jest. Halinka po pewnym czasie nie wytrzymuje i wyrzuca go z sypialni. Ferdek słyszy na klatce dziwne dźwięki, otwiera drzwi i widzi Paździocha leżącego pod jego drzwiami. Odgraża się że doniesie na niego policji. Następnego dnia widzi na klatce jak bezczelnie podsłuchuje Boczka. Paździoch zaprasza go na flaszkę i opowiada mu o swoim procederze. Mówi że można się dowiedzieć sporo prawdy o sobie, co kto o kim mówi. Ferdkowi zaczyna się to podobać i postanawia podsłuchiwać ludzi razem z sąsiadem. Usłyszał o sobie nieprawdopodobne rzeczy i się podłamał. Gdy idzie spać, Halinka przyznaje mu rację co do Paździocha i opowiada mu co zrobił na podwórku sąsiadom (napluł na nich z okna). Ferdek jednak zmienił zdanie i mówi, że zaczął rozumieć Paździocha. Halinka jest zszokowana. Paździoch przyznaje się Ferdkowi, że wymierza im wszystkim karę za obgadywanie. Paździoch mówi że chodzi nie o pozbawienie życia, tylko o stopniowe jego obrzydzenie. Mówi, że kiedyś przez pół roku zanieczyszczał komuś wycieraczkę odchodami.

Zakończenie

Ferdek orientuje się, że to była jego wycieraczka. Paździoch ucieka na skargę, co powoduje, że Ferdek głośno krzyczy za nim Menda!.

Obsada aktorska

[1]

Poprzedni
Telewidz
Menda
2005
Następny
Remoncik


Przypisy

  1. Informacje pochodzą ze strony Internetowej Bazy Filmu Polskiego

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.