FANDOM


Lech Kaczyński

Lech Kaczyński (ur. 18 czerwca 1949 w Warszawie) – polski polityk, od 2005 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Jedna z niewielu postaci historycznych, która pojawiła się w serialu. Wystąpił w odcinku pt. Ferdynand K. w jego rolę wcielił się Piotr Machalica.

Sprawa Ferdynanda K.

Gdy Ferdynand Kiepski został winny sprawą zajął się sam prezydent. Wystąpił w programie "Przetrwam" gdzie powiedział, iż Ferdynanda K. jest szczególnie trudna, zapytany o szczegóły odrzekł szczegóły są szczególnie trudna. Przemówienie te było transmitowane na wszystkich kanałach: TV, TB3 i innych.

Prezydent sam prowadził rozprawę. Gdy wyszło na jaw, iż wspólnikami Kiepskiego jest cały Naród, wypowiedział się w TV następującymi słowami: Szanowni Rodacy i Obywatele, macie prawo do milczenia albowiem wszystko co powiedzie może być użyte przeciwko wam.

Ferdynand.k

Wypowiedź ta wiązała się z jednoznaczną odpowiedzią rodaków.

Ciekawostki

  • Prezydent tak jak rzeczywisty Lech Kaczyński przy wypowiedziach mlaskał.
  • Znak PiS został nieco zmieniony w serialu, m.in. zamiast PiS, nazwa brzmiała PLS, zamiast orła - kaczka, a zamiast korony na głowie ptaka, czapka klauna. Miało to na celu parodiowanie partii.

Zobacz też

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki