FANDOM


Kiepskie żarty – 8. odcinek serialu Świat według Kiepskich
Babka

Babka w sukni ślubnej

Opis odcinka

Ferdek chce zarobić poprzez występ w programie "Warte śmiechu".

Wstęp

Ferdek próbuje ugotować sobie obiad. Nagle rozlega się pukanie do drzwi. Kiepski prosi Waldusia, aby ten poszedł otworzyć. Waldek odpowiada jednak, że teraz ćwiczy mięśnie i nie może tego zrobić. Ferdek ze złością wstaje od obiadu i samemu idzie otworzyć.

Fabuła

Za drzwiami stoi mężczyzna z ekipy reklamowej proszku do prania o nazwie Super Wezyr. Zaczyna rozmawiać z Kiepskim o umówionej wcześniej reklamie. Ferdek jest zdziwiony, bowiem na żadną reklamę z nikim się nie umawiał. Na korytarzu pojawia się niespodziewanie Marian Paździoch, ubrany tylko w ręcznik. Okazuje się, że to Paździoch ma wystąpić w reklamie. Ferdek wraca do mieszkania. Jego uwagę przykuwa program telewizyjny, oglądany właśnie przez Waldusia. Nosi on tytuł Warte śmiechu. Ferdek wpada na pomysł, aby nakręcić śmieszny filmik i wysłać go do telewizji. Do wygrania są bowiem atrakcyjne nagrody. Pierwszym pomysłem jest film z Haliną w roli głównej. Do tego jest jednak potrzebna suknia ślubna, a w nią Halina się już nie mieści. Ostatecznie do filmu zostaje zaangażowana Babka Kiepska. Dzieło filmowe ostatecznie zostaje nakręcone przez Waldusia, jednak nie jest ono śmieszne. W trakcie jego kręcenia w progu mieszkania Ferdka stają Paździoch i Boczek. Ponieważ Ferdek leży na Waldusiu i Babce, zaczynają sobie z niego żartować. Paździoch wpada jednocześnie na pomysł nowego filmu. Jak się później okazuje, niesie on ze sobą także zagrożenie dla zdrowia. Ten film także nie zostaje wysłany do telewizji, bowiem kończy się inaczej, niż planowano – zamiast wsadzić głowę w tort, Ferdek wkłada... nóż do gniazdka elektrycznego. Autorem następnego pomysłu jest Boczek, jednak ten pomysł zostaje odrzucony przez Paździocha. W międzyczasie pada jeszcze kilka innych propozycji na film, lecz wszystkie odpadają. Niespodziewanie na dobry pomysł wpada Ferdek. Każe on Waldusiowi zejść na dół do kiosku i przynieść 10 pudełek czarnej pasty do butów. Jakiś czas później Kiepskich odwiedza listonosz Edzio. Na korytarzu napadają na niego mieszkańcy kamienicy, przebrani za tubylców. Związują oni listonosza i na wielkim kiju niosą do mieszkania Kiepskich. Ferdek pyta się listonosza, czy przyniósł już rentę. Ten jednak odpowiada, że dzisiaj ma tylko wezwanie na komendę dla Waldusia. Kiepscy wsadzają listonosza do wielkiego kotła, stojącego w salonie. Udają, że chcą go ugotować. Przerażony Edzio omal nie dostaje zawału. Gdy film jest już gotowy, Kiepscy odkrywają przed listonoszem tajemnicę: jest on w ukrytej kamerze. Kilka dni później Kiepscy oglądają program Warte śmiechu. Wszyscy z napięciem oczekują na ogłoszenie zwycięzcy.

Zakończenie

Wygrywa rodzina Pastewnych z jakiejś małej wioski. W dodatku okazuje się, że wpadli oni na ten sam pomysł, co wcześniej Boczek. Tadeusz Drozda, który prowadzi program, zwraca się jeszcze do Kiepskich z prośbą o nieprzysyłanie więcej żadnych filmów. Ich film był bowiem nieśmieszny, nudny, żenujący i denny. Ferdek jest wściekły. Nagle rozlega się pukanie do drzwi. Mariolka idzie otworzyć. Wchodzi mężczyzna z ekipy reklamy proszku do prania Super Wezyr. W Paździochu budzą się pierwotne instynkty. To samo dzieje się ze wszystkimi Kiepskimi. Osaczają oni przerażonego mężczyznę...

Obsada aktorska

[1]

Ciekawostki

  • W czasie kręcenia filmiku do programu Warte śmiechu Kiepscy tylko udawali tubylców. Gdy jednak pod koniec odcinka zjawia się mężczyzna z ekipy reklamowej proszku do prania, sytuacja wygląda tak, jakby w Paździochu i Kiepskich naprawdę ożyły pierwotne instynkty.
  • Tytuł programu nadawanego u Kiepskich nosił tytuł Warte śmiechu, co jest parodią programu rozrywkowego (transmitowanego m.in. w Polsce na kanale TVP1) pt. Śmiechu warte. Dodatkowo prowadzącym program był Tadeusz Drozda, który również prowadził Śmiechu Warte.
  • Filmik z programu Warte śmiechu był jeszcze kilkakrotnie nadawany w kolejnych odcinkach, gdzie bohaterowie bardzo się z niego śmiali.
  • W odc. Chłopaki okej! Edzio wspomina wydarzenia z tego odcinka.
  • Scena w której facet dostaje kijem po głowie była pokazana w plenerze we Wrocławiu przy budynku Poltegor-u
  • W tym odcinku można zobaczyć logo TVP1 z lat 1992-2003.

Przypisy

  1. Informacje pochodzą ze strony Internetowej Bazy Filmu Polskiego
Poprzedni
Kiepski czarnowidz
Kiepskie żarty
1999
Następny
Kiepski mózg

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki