FANDOM


Jesień Średniowiecza - 339. odcinek serialu Świat Według Kiepskich.

Fabuła

Jesień średniowiecza Boczek

Boczek próbuje psie sadło.

Wieczorem do Kiepskiego przychodzi Paździoch który chce z nim porozmawiać. Okazuje się że Marian Paździoch skonstruował maszynę czasu którą chcę się przenieść do roku 1972 w którym się ożenił z Heleną. Ferdek mu nie wierzy i wyrzuca go z domu wyzywając go od Złodziei i Mend. Całą sytuację opowiada Halinie. Ta mówi że w 1972r. ożeniła się z Ferdkiem i gdyby nie to, to by miała mieszkanie na Kozanowie, a Ferdek w Koszalinie. Dochodzi do kłótni. Ferdek żali się Badurze koło sklepu o całej sytuacji. Malinowska tego śmieje. Później Ferdek widzi Paździocha gdy ten chce zachęcić Boczka do eksperymentu. Daje mu kiełbasę. Ferdek nakrywa Paździocha na tym. Paździoch nie chce powiedzieć Boczkowi, gdzie się przeniesie, obiecuje mu jedynie wyżywienie na miejscu. Daje mu aparat, aby zrobił kilka zdjęć. Przenosi go do jesieni średniowiecza. Potem Marian przenosi Arnolda z powrotem do XXI Wieku. Okazuje się że Boczek spotkał pewnego człowieka i wymienił aparat Paździocha na psie sadło - jego ulubioną potrawę. Po jakimś czasie Paździoch mówi Ferdkowi, że chce się wybrać do 1972r, aby uniknąć ślubu z Heleną. Ferdek mówi Paździochowi,że spotkał Halinę w Koszalinie również w 1972 r. Po tej rozmowie Helena szuka Paździocha, krzyczy : Marian! Gdzie jesteś łysy durniu!. Ferdek wysyła Paździocha do tego roku. Główny bohater gdy idzie do domu to widzi, że ten całkiem się zmienił. Zobaczył również że w jego domu biegają dzieci bawiąc się z tatą ... Paździochem. Okazuje się że Paździoch się ożenił z Haliną! Ferdek chce go zaatakować. Zdenerwowany Paździoch wzywa policję gdzie zabierają Ferdka na komisariat. Ferdek ląduje na złomowisku, gdzie pije z Badurą i innymi pijakami. Tajson przyniósł część wehikułu Paździocha, bo myśli, że to prysznic. Ferdek każe Badurze przenieść go do dawnych czasów.

Zakończenie

Paździoch każe przenieść Ferdka do roku 1972r. Helena szuka Paździocha. Ferdek szybko wysyła Paździocha. Gdy Helena się go pyta gdzie jest Marian, Kiepski mówi, że tam gdzie jego miejsce. Marian pyta przechodnia gdzie jest. Dowiaduje się, że w okresie tzw. jesieni Średniowiecza.


Odniesienia z kultury

  • W odcinku słyszymy teksty znane z reklam TV.
  • Motyw podróży w czasie.


Obsada

Gościnnie

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki