FANDOM


244.jpg

Ferdek uczy się wzorów chemicznych.

Jak ten czas leci – 244. odcinek serialu Świat według Kiepskich.

Fabuła

Na korytarzu przed kiblem Paździoch uświadamia Ferdkowi, jak ten czas szybko leci. Przypomina między innymi o dacie, kiedy oni się tutaj wprowadzili. Tymczasem w telewizji jest program, którego gościem jest poeta, układający refleksję na temat upływającego czasu. Po rozmowie z prowadzącą czyta swój wiersz. Następnie przychodzi Boczek z wódką. Ferdek chętnie wpuszcza go do kuchni. W trakcie rozmowy okazuje się, że Boczek został kierownikiem działu w sklepie mięsnym, w którym pracuje. Między Boczkiem a Ferdkiem dochodzi do wymiany zdań, więc Ferdek wyrzuca sąsiada z mieszkania. Chwilę później sam pije wódkę, a następnie leży na łóżku i myśli o różnych sprawach, między innymi politycznych. Tymczasem Paździochowie są umówieni z Boczkiem i gratulują mu awansu w pracy. Częstują go koniakiem i przyprowadzają do swojego mieszkania. Ferdek i Halina jedzą w pokoju kebab. Halina mówi, że kupiła to w budce, w której handlował Paździoch i Boczek. Gdy słyszy to Ferdek, natychmiast wypluwa jedzenie. Jakiś czas później Ferdek widzi, że Halina ubrała się do pracy w knajpie Paździochów i Boczka na pół etatu. W krótkiej rozmowie Halina obraża męża i następnie idzie do pracy. Ferdek mówi, że tak dalej być nie będzie. Następnego dnia Ferdek, ubrany galowo wychodzi z domu. Paździoch pyta sąsiada, gdzie idzie, ale Kiepski o niczym nie mówi. Boczek, który wychodzi z toalety, jest zaskoczony tym, jak Ferdek wygląda i nie wierzy, że jego Kiepski taki jest - ma o nim same negatywne przypuszczenia. W kuchni Halina jest zaskoczona, gdy widzi, że Ferdek czyta wiele książek, między innymi o chemii organicznej i nieorganicznej.

Zakończenie

Boczek informuje Paździocha, że ma się w ich budce z kebabami zjawić sanepid. Paździoch nie wierzy w to i dzwoni do swoich znajomych, którzy pracują w sanepidzie. Niespodziewanie przychodzi Ferdek, który jest inspektorem z sanepidu i mówi, że jedzenie od Boczka i Paździocha musi zostać zabrane do laboratorium. Gdy słyszy to Boczek, mdleje. Jakiś czas później Halina jest zaskoczona, dlaczego Ferdek zamknął budkę z kebabami, rzucił swoją pracę i wrócił do tego, co robi zwykle. Ten odpowiada jej, że chodzi tutaj o honor.

Obsada

Poprzedni
Boczny tor
Jak ten czas leci
2006
Następny
Wesołych świąt!

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki