FANDOM


Genowefa Kiepska
Genowefa Kiepska
Informacje biograficzne
Płeć

Kobieta

Pierwszy odcinek

Złote kierpce

Ostatni odcinek

Bo dziś Andrzeja

Poza sceną
Narodowość

Polska

Adres:

Lublin

Aktor

Halina Wyrodek
Alicja Kozieradzka

Genowefa Kiepska - żona wujka Władka. Pochodzi ze wsi spod Lublina. Wraz z mężem kilkakrotnie odwiedziła Kiepskich. Po raz pierwszy pojawiła się w serialu, gdy wraz z córką, Stachą i mężem przyjechała do Wrocławia, aby wziąść udział w Festiwalu Piosenki. Wraz z Ferdek i innymi zajęła pierwsze miejsce. Po raz kolejny przyjeżdża wraz z mężem i kumą, aby pomóc mężowi robić karierę w Sejmie. Po raz ostatni pojawia się w odcinku pt. Bo dziś Andrzeja, gdzie razem z innymi tańczyła u Ferdka. Kobieta utalentowana muzycznie i bardzo religijna (myślała, iż Władek połknął gwizdek z powodu, iż śpiewał cięgle o dupie Marynie zamiast pieśni kościelnych).

Odcinki w których pojawiła się Genowefa

Aktorki, które wcieliły się w jej rolę

W odcinku pt. Bo dziś Andrzeja w jej rolę wcieliła się Alicja Kozieradzka, zaś w pozostałych odcinkach Halina Wyrodek.

Przypisy

  1. Nazwisko aktora nie ukazało się w napisach końcowych, ponieważ wystąpił błąd techniczny i napisy końcowe były z odcinka Akademia umiejętności.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.