FANDOM


Kozłowski

Kozłowski przynosi gry planszowe, jest jeszcze w pracy ale du** tam napije się

Kutafon

Kutafon w czapeczce (bez czapeczki)

Dom Kultury

Pożegnanie "Kutafona"

Dom kultury – 261. odcinek serialu Świat według Kiepskich.

Fabuła

U Ferdka Kiepskiego, niespodziewanie pojawia się prezes Kozłowski. Oznajmia mu, że decyzją ministerstwa ma powstać Osiedlowy Dom Kultury. Celem tego jest wychowywanie młodzieży, która w przyszłości ma dobrze poprowadzić okręt zwany Polską. Kozłowski proponuje Kiepskiemu, żeby to on właśnie wziął za to odpowiedzialność. Kiepski uważa, że się nadaje i zgadza się. Pomagać mu mają: Boczek i Paździoch. Wkrótce zwerbowany zostaje pierwszy "uczeń". Po pierwszej lekcji - tj. "wykładzie" Kiepskiego, chłopak podejmuje próbę ucieczki - nieudanej jednak. Więc co "kutafon" ma robić, niespodziewanie zjawia się Edzio. Ma on nauczyć młodego zawodu - listonosza. Nauka ta jednak nie odnosi korzyści. Następnie Marian uczy go o sprzedawaniu bielizny, chłopak ma "smykałkę". Po pewnym czasie, sąsiedzi żegnają "Kutafona". Mowę pożegnalną wygłasza sam Ferdynand Kiepski: Zapamiętaj sobie młody człowieku lekcje jaką wyniosłeś z tego Osiedlowego Domu Kultury", który od dziś stoi otwartym podwojem, dla Ciebie i dla innych. Chłopak obiecuje, że zrobi wszystko, aby okręt któremu na imię "Polska" nadal płynął po morzach i ocenach i nie osiadł du** na mieliźnie. Po czym sąsiedzi recytują pożegnalny wierszyk: Uczy, bawi, wychowuje. Cieszy, śmieszy, edukuje. Zamiast wyć w magnetofonie - czytaj książki Kutafonie.

Zakończenie

Ferdek chwali się Halinie tym, że wychował "kutafona" w czapeczce na człowieka, który może wziąć się za stery okręt, któremu na imię Polska". Po chwili piłka uderza wybija okno. Kiepski jest zdenerwowany i przeklina.

Ciekawostki

  • Gdy na końcu odcinka zaczynały padać niecenzuralne słowa, które zostały ocenzurowane na ustach Kiepskiego pojawił się typowy dla TV żółty trójkącik z "16", co oznacza: że jest przeznaczone dla widzów powyżej 16 lat.

Obsada


Poprzedni
Podróżnik
Dom kultury
2007
Następny
Żyć kolorowo

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki