Fandom

Kiepscy Wiki

Święty Mikołaj

1035stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Święty Mikołaj (właść. Dziadek Mróz) (z ros. Дед Мороз) - były członek KZPR. Przyszedł do kamienicy Kiepskich podając się jako Św. Mikołaj. Po wypiciu pewnej ilości alkoholu - zasnął. W Jego rzekomym worku z prezentami znaleziono legitymację członkostwa komunistycznej partii ZSSR. Worek ukradli Paździoch z Boczkiem. Nie wiedzieli, iż znajdują się tam takowe papiery. Gdy Dziadek Mróz dowiedział się o wszystkim z jednej strony cieszył się (gdyż za komuny dałem dzieciakowi brożkę, a ten mało się ze szczęścia nie zesr**), lecz z drugiej żal mu wnuczki Śnieżynki - która pracuje w supermarkecie. Paździoch jako były towarzysz nasyła na Kiepskich ZOMO. Gdy jednak Dziadek pokazuje im legitymacje partyjną ci wycofują się. Razem z Waldkiem i Ferdkiem przyprowadzają saturator wlewają do niego kapitalistyczne napoje i przerabiają komunizm na spirytus. Po czym wspólnie obalają komunę (wypijają alkohol).

Wystąpił w odcinku pt. Wór świętego Mikołaja. W jego rolę wcielił się Krzysztof Kiersznowski.

Więcej w Fandom

Losowa wiki