FANDOM


Święty Mikołaj (właść. Dziadek Mróz) (z ros. Дед Мороз) - były członek KZPR. Przyszedł do kamienicy Kiepskich podając się jako Św. Mikołaj. Po wypiciu pewnej ilości alkoholu - zasnął. W Jego rzekomym worku z prezentami znaleziono legitymację członkostwa komunistycznej partii ZSSR. Worek ukradli Paździoch z Boczkiem. Nie wiedzieli, iż znajdują się tam takowe papiery. Gdy Dziadek Mróz dowiedział się o wszystkim z jednej strony cieszył się (gdyż za komuny dałem dzieciakowi brożkę, a ten mało się ze szczęścia nie zesr**), lecz z drugiej żal mu wnuczki Śnieżynki - która pracuje w supermarkecie. Paździoch jako były towarzysz nasyła na Kiepskich ZOMO. Gdy jednak Dziadek pokazuje im legitymacje partyjną ci wycofują się. Razem z Waldkiem i Ferdkiem przyprowadzają saturator wlewają do niego kapitalistyczne napoje i przerabiają komunizm na spirytus. Po czym wspólnie obalają komunę (wypijają alkohol).

Wystąpił w odcinku pt. Wór świętego Mikołaja. W jego rolę wcielił się Krzysztof Kiersznowski.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki